Přehled vítězů závodu o Zlatou přilbu 


1. 29.09.1929 Zdeněk Pohl Československo
2. 31.08.1930  Josef Antun Štrban   Jugoslávie
3. 06.09.1931 Rudi Klein Německo 
4. 25.09.1932 Hans Mayer Rakousko
5. 01.10.1933 Hans Buttler Německo 
6. 02.09.1934 Gerrit van Dijk Holandsko
7. 15.09.1935 Herrmann Gunzenhauser Německo 
8. 27.09.1936 Herrmann Gunzenhauser Německo 
9. 04.09.1938 František Juhan Československo
10. 07.09.1947   Hugo Rosák Československo
11. 04.09.1949  Fritz Dirtl Rakousko
12. 09.09.1951 Jan Lucák Československo
13. 20.08.1961 Oldřich Klaudinger Československo
14. 16.09.1962 Josef Seidl NSR
15. 15.09.1963 Antonín Kasper Československo
16. 06.09.1964  Igor Plechanov SSSR
17. 12.09.1965 Farit Šajnurov SSSR
18. 18.09.1966 Igor Plechanov SSSR
19. 10.09.1967  Ove Fundin Švédsko 
20. 20.10.1968  Leif Enecrona Švédsko 
21. 05.10.1969 Genadij Kurilenko SSSR
22. 27.09.1970 Ole Olsen Dánsko
23. 19.09.1971 Ole Olsen Dánsko
24. 01.10.1972 Ole Olsen Dánsko
25. 23.09.1973 Milan Špinka Československo
26. 22.09.1974 Jiří Štancl Československo
27. 05.10.1975 Ole Olsen Dánsko
28. 03.10.1976  Jiří Štancl Československo
29. 02.10.1977 Ole Olsen Dánsko
30. 01.10.1978 Jiří Štancl Československo
31. 30.09.1979 Ole Olsen Dánsko
32. 28.09.1980 Ole Olsen Dánsko
33. 27.09.1981  Jiří Štancl Československo
34. 26.09.1982 Jiří Štancl Československo
35. 25.09.1983 Dennis Sigalos USA
36. 23.09.1984 John Davis Anglie
37. 22.09.1985 Erik Gundersen Dánsko
38. 21.09.1986 Erik Gundersen Dánsko
39. 27.09.1987  Hans Nielsen Dánsko
40. 02.10.1988 Per Jonsson Švédsko
41. 24.09.1989  Jeremy Doncaster Anglie
42. 30.09.1990 Jeremy Doncaster Anglie
43. 29.09.1991 Antonín Kasper ml. ČSFR 
44. 27.09.1992  Tony Rickardsson Švédsko
45. 03.10.1993 Tony Rickardsson Švédsko
46. 11.09.1994  Simon Wigg Anglie
47. 04.09.1995  Tony Rickardsson Švédsko
48. 29.09.1996 Tomáš Topinka Česká republika 
49. 05.10.1997 Ryan Sullivan Austrálie
50. 04.10.1998 Hans Nielsen Dánsko
51. 03.10.1999 Leigh Adams Austrálie
52. 15.10.2000 Leigh Adams Austrálie
53. 07.10.2001 Leigh Adams Austrálie
54. 06.10.2002 Jason Crump Austrálie
55. 27.09.2003 Ryan Sullivan Austrálie
56. 26.09.2004 Leigh Adams Austrálie
57. 02.10.2005 Scott Nicholls Anglie
58. 15.10.2006 Jason Crump Austrálie
59. 07.10.2007 Andreas Jonsson Švédsko

Přehled vítězů závodu o Zlatou stuhu

. 04.10.1975 Jindřich Dominik ČSAD Plzeň
2. 02.10.1976  Luboš Tomíček ml.  RH Praha
3. 01.10.1977 Miroslav Bačík AMK Zohor
4. 30.09.1978 Ladislav Hradecký RH Praha
5. 29.09.1979 Stanislav Urban RH Praha
6. 27.09.1980 Stanislav Urban RH Praha
7. 26.09.1981  Antonín Kasper ml. RH Praha
8. 25.09.1982  Jiří Hnidák RH Praha
9. 24.09.1983 Zdeněk Schneiderwind ZP Pardubice
10. 22.09.1984  Ivan Pacák RH Praha
11. 21.09.1985  František Ledecký RH Praha
12. 20.09.1986 Bořivoj Hádek SVS Pardubice
13. 26.09.1987 Jan Holub SVS Pardubice
14. 01.10.1988 Jan Holub SVS Pardubice
15. 23.09.1989 Bořivoj Hádek SVS Pardubice
16. 29.09.1990  Jan Hádek ČSAD Plzeň
17. 28.09.1991 Rostislav Bureš ZPA Pardubice
18. 26.09.1992 Antonín Šváb ČSFR
19. 02.10.1993  Ben Howe Anglie
20. 10.09.1994  Mirko Wolter Německo
21. 02.09.1995 Ben Howe Anglie
22. 28.09.1996 Lubomír Batelka  Česká republika
23. 04.10.1997 Marian Jirout Česká republika
24. 03.10.1998 Lee Richardson Anglie
25. 01.10.1999 Andreas Jonsson Švédsko
26. 14.10.2000 Joonas Kylmäkorpi Finsko
27. 06.10.2001 Lukáš Dryml Česká republika
28. 04.10.2002 Daniel Davidsson Švédsko
29. 27.09.2003 Peter Ljung Švédsko
30. 25.09.2004 Kenneth Bjerre Dánsko
31. 01.10.2005 Tomáš Suchánek Česká republika
32. 14.10.2006 Christian Hefenbrock Německo
33. 06.10.2007 Filip Šitera  Česká republika


   


Pardubičtí jezdci a jejich medaile v závodech MS a ME:


mistr světa

Lukáš Dryml, 2002 – mistr světa juniorů


vicemistr světa

Jiří Jirout, 1979 – mistrovství světa družstev na ledové ploché dráze

Aleš Dryml, 1989, 1991 – mistrovství světa na dlouhé  ploché dráze

Aleš Dryml ml., 1999 – mistrovství světa juniorů

Aleš Dryml ml., 1999 – mistrovství světa družstev

Michal Makovský, 1999 – mistrovství světa družstev

Lukáš Dryml, 2001 – mistrovství světa juniorů

Tomáš Suchánek, 2005 – mistrovství světa juniorů


bronzová medaile FIM

Aleš Dryml, 1977, 1979 - mistrovství světa družstev

Hynek Štichauer, 2007 – mistrovství světa juniorských družstev.


mistr Evropy

Lukáš Dryml, 2000 – mistr Evropy juniorů

Aleš Dryml ml., 2005, 2007 – mistr Evropy dvojic

Lukáš Dryml, 2005, 2007 – mistr Evropy dvojic


vicemistr Evropy

Václav Milík, 1992 – mistrovství Evropy na travnaté dráze

Aleš Dryml ml., 1998 – mistrovství Evropy juniorů

Aleš Dryml ml., 1998 – mistrovství Evropy jednotlivců

Aleš Dryml ml., 2005 – mistrovství Evropy dvojic

Lukáš Dryml, 2005 – mistrovství Evropy dvojic


druhé místo v poháru evropských zemí 2002

Leigh Adams – Greg Hanckock – Marian Jirout – Tomáš Suchánek – Lee Richardson


 


Závody MS a ME pořádané AMK ZP Pardubice:

1970 – Kontinentální semifinále MS jednotlivců

1973 – Kvalifikační kolo MS jednotlivců

1979 – Kontinentální semifinále MS družstev

1982 – Předkolo MS jednotlivců

1983 – Kontinentální semifinále MS družstev

1984 – Semifinále MS dvojic

1986 – Semifinále MS dvojic

1987 – Finále MS dvojic

1989 – Kvalifikační kolo MS jednotlivců

1990 – Finále MS družstev

1991 – Semifinále MS dvojic

1991 – MS družstev – skupina A

1992 – Semifinále MS dvojic

1993 – Finále MS juniorů

1997 – Kvalifikační kolo MS juniorů

1998 – Challenge MS jednotlivců

1999 – Kvalifikační kolo MS juniorů

1999 – Finále MS družstev

2001 – Finále ME juniorů

2002 – Finále poháru mistrů evropských zemí

2005 – Kvalifikační kolo MS juniorů

2005 – Finále MS juniorských družstev

2008 – Kvalifikační kolo MS juniorských družstev

2008 – Finále MS juniorů

 


Pardubičtí závodníci - mistři Československa a České republiky

Rudolf Havelka, 1950, 1957 – mistrovství republiky jednotlivců

Jiří Jirout, 1974 – mistrovství republiky juniorů

Aleš Dryml, 1982, 1984 – mistrovství republiky jednotlivců

Aleš Dryml, 1983, 1993, 1994, 1995 – mistrovství republiky na dlouhé dráze

Vladimír Kalina, 1987 - mistrovství republiky juniorů

Václav Milík, 1991 - mistrovství republiky jednotlivců

Marian Jirout, 1994 - mistrovství republiky jednotlivců

Michal Makovský, 1999 - mistrovství republiky jednotlivců

Tomáš Suchánek, 1999, 2000, 2002, 2003 - mistrovství republiky juniorů do 19 let

Tomáš Suchánek, 2002, 2003 - mistrovství republiky juniorů

Lukáš Dryml, 2005 - mistrovství republiky jednotlivců

Hynek Štichauer, 2005 - mistrovství republiky juniorů do 19 let

Družstvo juniorů AMK ZP Pardubice - 1999

Družstvo AMK ZP (SVS) Pardubice - 1978, 1982, 1984, 1989, 1999, 2001, 2002, 2004

Zpět